REG113NA-3/250
MFR.Part #
REG113NA-3/250
JLCPCB Part #
C2877646
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 250mV@(400mA) 28uVrms 3V 400mA 65dB@(120Hz) 850uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS