REG113EA-5/250
MFR.Part #
REG113EA-5/250
JLCPCB Part #
C2859710
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 250mV@(400mA) 28uVrms 400mA 5V 65dB@(120Hz) 850uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS