REG1117F-3.3/500
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG1117F-3.3/500
JLCPCB Part #
C2868621
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(800mA) 10V 3.3V 4mA 62dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS