REG1117FA-2.5
MFR.Part #
REG1117FA-2.5
JLCPCB Part #
C3750875
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 10V 1A 2.5V 4mA 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators