REG1117FA-1.8KTTT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG1117FA-1.8KTTT
JLCPCB Part #
C2871402
Package
DDPAK-3(TO-263-3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 1.8V 10V 1A 4mA 62dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive DDPAK-3(TO-263-3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS