REG104FA-5/500
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG104FA-5/500
JLCPCB Part #
C2860769
Package
DDPAK-5(TO-263-5)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.7mA 15V 1A 33uVrms 500mV@(1A) 5V 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DDPAK-5(TO-263-5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS