REG102UA-3.3
MFR.Part #
REG102UA-3.3
JLCPCB Part #
C201708
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 220mV@(250mA) 250mA 28uVrms 3.3V 65dB@(120Hz) 800uA Fixed Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS