REG102UA-2.8
MFR.Part #
REG102UA-2.8
JLCPCB Part #
C5868126
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 2.8V 220mV@(250mA) 250mA 28uVrms 600uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS