REG102NA-5/250
MFR.Part #
REG102NA-5/250
JLCPCB Part #
C181399
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 220mV@(250mA) 250mA 28uVrms 5V 600uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS