REG102NA-2.5/250
MFR.Part #
REG102NA-2.5/250
JLCPCB Part #
C2863967
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 2.5V 220mV@(250mA) 250mA 57.5uVrms 600uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS