REG102GA-3.3
MFR.Part #
REG102GA-3.3
JLCPCB Part #
C2871327
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 220mV@(250mA) 250mA 28uVrms 3.3V 600uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS