REG101UA-3.3
MFR.Part #
REG101UA-3.3
JLCPCB Part #
C2878202
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 100mV@(100mA) 10V 23uVrms 3.3V 500uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS