REG101NA-A/3K
MFR.Part #
REG101NA-A/3K
JLCPCB Part #
C2860826
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 10V 130mV@(100mA) 2.5V~5.5V 23uVrms 500uA 65dB@(120Hz) Adjustable Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS