MJE13004
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
MJE13004
JLCPCB Part #
C3200949
Package
TO-220-3
Description
10 1V 1mA 300V 4A 75W NPN TO-220-3 Bipolar (BJT)