LT1009CLPR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LT1009CLPR
JLCPCB Part #
C2156563
Package
TO-92
Description
0℃~+70℃ 10mA 15ppm/℃ 2.375V~2.625V 400uA Adjustable Parallel ±0.2% TO-92 Voltage Reference ROHS