LP3999ITL-1875
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3999ITL-1875
JLCPCB Part #
C3746067
Package
DSBGA-5(1.1x1.4)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.875V 100mV@(150mA) 150mA 150uA 6V Fixed Positive DSBGA-5(1.1x1.4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators