LP3995ILD-1.8
MFR.Part #
LP3995ILD-1.8
JLCPCB Part #
C3745285
Package
WSON-6(2.9x3.3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mV@(150mA) 150mA 150uA 6V Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WSON-6(2.9x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators