LP38690DT-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP38690DT-3.3
JLCPCB Part #
C3751020
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃ 1 10V 1A 1V@(1A) 3.3V 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators