LP2988ILD-3.8
MFR.Part #
LP2988ILD-3.8
JLCPCB Part #
C3748208
Package
WSON-8(4x4)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150uA 16V 200mA 3.8V 350mV@(200mA) 65dB@(1kHz) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Short Circuit Protection、Reset Delay Function Positive WSON-8(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators