LP2985IM5X-4.7
MFR.Part #
LP2985IM5X-4.7
JLCPCB Part #
C3745486
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 300mV@(150mA) 30uV 4.7V 45dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators