LP2985IBL-1.8
MFR.Part #
LP2985IBL-1.8
JLCPCB Part #
C3745389
Package
USMD-5(0.9x1.1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150mA 16V 30uV 350mV@(150mA) 45dB@(1kHz) 900uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive USMD-5(0.9x1.1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators