LP2985IBL-285
MFR.Part #
LP2985IBL-285
JLCPCB Part #
C3751756
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 2.85V 300mV@(150mA) 30uV 45dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators