LP2951-33DRGR
MFR.Part #
LP2951-33DRGR
JLCPCB Part #
C132062
Package
SON-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 100uVrms 3.3V 30V 450mV@(100mA) 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SON-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS