LMS1587IS-1.5
MFR.Part #
LMS1587IS-1.5
JLCPCB Part #
C3751603
Description
-40℃~+125℃ 1 1.3V@(3A) 1.5V 13V 3A 7mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS