LMS1585ACS-1.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMS1585ACS-1.5
JLCPCB Part #
C3745465
Package
TO-263-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.4V@(5A) 1.5V 13V 5A 7mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS