LMR36006CRNXT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR36006CRNXT
JLCPCB Part #
C1850362
Package
VQFN-12(2x3)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 2.1MHz 26uA 4.2V~60V 600mA Adjustable Buck Buck Built-in Yes VQFN-12(2x3) DC-DC Converters ROHS