LMR14006YDDCT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR14006YDDCT
JLCPCB Part #
C2861615
Package
SOT-23-6-THIN
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 2.1MHz 4V~40V 600mA 765mV~38.8V Adjustable Buck Buck Built-in No SOT-23-6-THIN DC-DC Converters ROHS