LM78L15ACZ
MFR.Part #
LM78L15ACZ
JLCPCB Part #
C3745370
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 15V 30V 51dB@(120Hz) 5mA Fixed Overheat protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS