LM536015QUDSXRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM536015QUDSXRQ1
JLCPCB Part #
C3187682
Package
WSON-10(3x3)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 1A 2.1MHz 3.55V~36V 5V Buck Buck Built-in Fixed Yes WSON-10(3x3) DC-DC Converters ROHS