LM43603PWPR
MFR.Part #
LM43603PWPR
JLCPCB Part #
C412826
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1V~28V 2.2MHz 3.5V~36V 3A Adjustable Buck Buck Built-in Yes TSSOP-16-EP DC-DC Converters ROHS