LM4120AIM5-5.0
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4120AIM5-5.0
JLCPCB Part #
C3680688
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 20uVp-p 275uA 2V~12V 36uVp-p 50ppm/℃ 5V 5mA Fixed Series ±0.2% SOT-23-5 Voltage Reference