LM4040AIZ-4.1/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040AIZ-4.1/NOPB
JLCPCB Part #
C1575334
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100ppm/℃ 15mA 35uVrms 4.1V 68uA Fixed Parallel ±0.1% TO-92-3 Voltage Reference ROHS