LM3S1850-IQC50-A2T
MFR.Part #
LM3S1850-IQC50-A2T
JLCPCB Part #
C7216572
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 2.25V~2.75V 256KB 32 Bit 32KB 50MHz 56 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS