LM2990T-12/NOPB
MFR.Part #
LM2990T-12/NOPB
JLCPCB Part #
C2877398
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8A 12V 26V 500uVrms 52dB 600mV@(1A) 9mA Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS