LM2990S-15-TI
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2990S-15-TI
JLCPCB Part #
C3749935
Package
D2PAK(TO-263-3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15V 1A 1V@(1A) 26V 500uV 52dB@(1kHz) 9mA Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection D2PAK(TO-263-3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators