LM2937ET-15/NOPB
MFR.Part #
LM2937ET-15/NOPB
JLCPCB Part #
C2864154
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 10mA 15V 1V@(500mA) 26V 450uVrms 500mA Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Over Voltage Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS