LM2937ET-15
MFR.Part #
LM2937ET-15
JLCPCB Part #
C3743825
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 15V 1V@(50mA) 26V 2mA 500mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection、Under Voltage Lockout (UVLO)、Over Voltage Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators