LM2936MM-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2936MM-3.3
JLCPCB Part #
C3749565
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uA 3.3V 400mV@(50mA) 40V 50mA 60dB@(120Hz) Fixed Overheat protection、Reverse connection protection Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS