LM2936DTX-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2936DTX-3.3
JLCPCB Part #
C3745926
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uA 3.3V 400mV@(50mA) 40V 50mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators