LM2674N-3.3/NOPB
MFR.Part #
LM2674N-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C1355482
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 260kHz 3.3V 500mA 6.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No PDIP-8 DC-DC Converters ROHS