LM2671N-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2671N-3.3
JLCPCB Part #
C3191563
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 260kHz 3.3V 500mA 6.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No PDIP-8 DC-DC Converters