LM2651MTC-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2651MTC-3.3
JLCPCB Part #
C3194383
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.5A 3.3V 300kHz 4V~14V Buck Buck Built-in Fixed Yes TSSOP-16 DC-DC Converters