LM2594N-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2594N-12/NOPB
JLCPCB Part #
C2869270
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 150kHz 4.5V~40V 500mA Buck Buck Built-in Fixed PDIP-8 DC-DC Converters ROHS