LM2576T-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2576T-3.3
JLCPCB Part #
C3193434
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 3.3V 3A 7V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters