LM2576T-15/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2576T-15/NOPB
JLCPCB Part #
C79867
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 10mA 15V 3A 40V~60V 52kHz Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS