LM1577K-15/883
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1577K-15/883
JLCPCB Part #
C3743597
Package
TO-3-2
Description
-55℃~+150℃@(TJ) 1 15V 3.5V~40V 3A 52kHz Boost Boost Built-in Fixed No TO-3-2 DC-DC Converters