LM140LAH-15
MFR.Part #
LM140LAH-15
JLCPCB Part #
C2869887
Package
TO-3
Description
-55℃~+125℃ 1 100mA 15V 2V@(1A) 35V 3mA 72dB@(120Hz) Fixed Positive TO-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS