LM1117MP-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117MP-3.3
JLCPCB Part #
C3750685
Package
SOT-223
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(800mA) 15V 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA 99uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS