LM1117DT-1.8
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117DT-1.8
JLCPCB Part #
C3745761
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 1.8V 15V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS