LM1117DTX-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117DTX-3.3
JLCPCB Part #
C3749462
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 15V 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS